UA
Здоров’я
Котики дуже чутливі та ще більш непередбачувані, ніж люди.
Тому зрозуміти їх стан та настрій досить нелегко. Так, причиною сечовиділення у неналежному місці можуть бути: стрес, проблеми зі здоров’ям, або банально непочищений лоток. Що робити, аби виправити ситуацію, розглянемо далі:
Лоток завжди у чистоті
Це найголовніше правило, яке слід виконувати власнику. Коти дуже вибагливі до чистоти, вони банально навіть не подивляться у сторону брудного лотка аби зробити свої справи. І тоді твій новенький пухнастий килимок у вітальні може стати для нього кращим варіантом. А тобі ж потім це все прибирати :)
Тому не лінуйся підтримувати чистоту у лотку, оновлювати насип хоча б пару разів на тиждень, а ще краще щодня. Якщо помітиш більш їдкий запах сечі у лотку, одразу помий його з милом та заміни наповнювач на новий.
Один лоток то добре, а два — ще краще!
Робочий варіант — мати два лотка для котика. Розмісти їх у різних частинах будинку, а якщо маєш кілька поверхів — тримай по лотку на кожному. Це потрібно аби котик мав більше можливостей випорожнитись у чистому та знайомому місці, тоді коли забажає.
Для розміщення лотка обирай приватне місце, де йому ніхто не завадить зробити свої справи.
Котику щось не до вподоби?
Якщо він ігнорує власний туалет та ходить повз нього — варто поекспериментувати з організацією цього місця.
Якщо користуєшся наповнювачем з ароматом — заміни на непахучий. Спробуй різні наповнення: тирса, газета, перероблений папір, кукурудза.
Перевір глибину устілки (зазвичай це 3-5 см.) та зміни формат лотку з відкритого на закритий, та навпаки.
Слідкуй за реакцією котика та підбери для нього найкращий варіант.
А як простіше?
Якщо котик не може затямити де його “робоче місце”, ти можеш використати спеціальний спрей для привчання кота до туалету, який є у Smartis. Спрей має привабливий аромат, який котик легко розпізнає серед інших.
Розпили засiб на лоток та дай понюхати котику. Проводь таку маніпуляцію зранку та ввечері, коли тваринка найчастіше ходить до туалету. Вона запам’ятає особливий запах і інтуїтивно навчиться справлятись у належному місці, а не осторонь.
Чи впливає стрес?
Переїзд, нова дієта, інакший розпорядок дня, поява нового члена родини — ці та будь-які інші події можуть стати для котика стрес-фактором. Вірогідно, це відобразиться на змінах у поведінці, як от сечовиділення поза межами туалету.
Перше, що слід зробити — не сварити котика за його необачність, а дати йому час звикнути. А також спробувати знизити рівень стресу, можливо проконсультуватись з ветеринаром та пропити вітаміни. І знову поновити привчання до туалету.
Аби допомогти котику повернути стабільний стан, приділи йому більше своєї уваги та турботи, адже він можливо і сам не розуміє що робить не так.
Тож підтримуй лоток у чистоті та насолоджуйся часом разом зі своїм улюбленцем.